آموزشی

معرفی ۳ راهکار رفع سیاهی صفحه لپ تاپ اچ پی

از بین بردن سیاهی صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

همانطور که می‌دانید قیمت لپ تاپ روز به روز در حال افزایش است و خرید آن برای قشر ضعیف بسیار دشوار شده است پس اگر لپ تاپ شما دچار اختلال شد حتما آن را رفع نمایید.یکی از مشکلاتی که برای بیشتر لپ تاپ‌ها اتفاق می‌افتد سیاه شدن صفحه نمایش آن می‌باشد.

سیاه شدن صفحه لپ تاپ HP می‌تواند به دلیل برخی از برنامه‌های موجود در لپ تاپ یا به روز رسانی های سیستم باشد.هنگامی که شما برخی از برنامه های غیرقابل اعتماد را داخل سیستم خود نصب می کنید، باعث بروز مشکل یا همان سیاهی صفحه نمایشتان می‌شوید همچنین گاهی اوقات یک اشکال در به روز رسانی سیستم نیز ممکن است باعث این بروز این مشکل شود.

در این مقاله قصد داریم به شما راهکار رفع سیاهی صفحه لپ تاپ اچ پی را به شما معرفی نماییم که هنگامی که با این مشکل مواجه شدید به راحتی بتوانید آن را حل کنید. در ادامه به ۳ تا از بهترین راه حل‌های ممکن برای رفع سیاهی لپ تاپ اشاره می‌کنیم که راه حل اول برای حل مشکل کافی است، اما در صورت عدم موفقیت می توانید دو روش دیگر را نیز امتحان کنید.

۱. تصحیح پوسته کاربر به صورت دستی

هنگامی که صفحه سیاه را مشاهده می‌کنید در مرحله اول باید، Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید و یک صفحه آبی با چندین گزینه و چند آیکون در گوشه سمت راست پایین مشاهده خواهید کرد.

تصحیح پوسته کاربر به صورت دستی

“Task Manager” را از لیست انتخاب کرده، سپس پنجره Task Manager برای شما باز می‌شود. در ادامه از منو به روی گزینه “File” کلیک کنید و “Run new task” را انتخاب کرده سپس یک کادر محاوره ای ظاهر می‌شود.

"Task Manager

در مرحله‌ی بعد شما باید ویرایشگر رجیستری را باز کنید. برای انجام این کار، “Regedit” را تایپ کرده و کادر “Create this task with Administrative Privileges” را علامت بزنید و روی “OK” کلیک کنید.

Run new task

Regedit

هنگامی که ویرایشگر رجیستری ظاهر شد; از پوشه های سمت راست، رویHKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT  CurrentVersion > Winlogon دوبار کلیک کنید.

Winlogon

اکنون در سمت راست، تعداد زیادی فایل وجود دارد، به پایین بروید و  به روی فایلی به نام Shell دوبار کلیک کنید.

open that file

حال باید برای شما یک کادر محاوره ای به نام “Edit String” باز شود. مطمئن شوید که “explorer.exe” در جعبه داده ارزش نوشته شده است; اگر اینطور نیست، خودتان آن را بنویسید و «OK» را بزنید و درنهایت ویرایشگر رجیستری و تسک منیجر را ببندید.

Power

درنهایت یک بار دیگر Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید. این بار باید به روی گزینه «Power» در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و “Restart” را انتخاب کنید.شروع مجدد ممکن است حدود ۱۰-۱۵ دقیقه طول بکشد و همه چیز باید به درستی کار کند.

۲. حذف نصب برنامه با استفاده از گزینه Advanced Startup

از راهکار رفع سیاهی صفحه لپ تاپ اچ پی حذف نصب برنامه می‌باشد. اگر فکر می‌کنید که هر برنامه‌ای که اخیراً در سیستمتان نصب کرده‌اید ممکن است باعث این مشکل شود، می‌توانید آن برنامه یا برنامه خاص را با بوت شدن در حالت ایمن حذف نصب کنید.

در مرحله اول شما باید در ابتدا کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید تا صفحه آبی رنگی برای شما ظاهر شود. حال کلید shift را فشار داده و نگه دارید و روی گزینه “Power” کلیک کنید و “Restart” را بزنید. توجه داشته باشید که تا زمانی که صفحه گزینه راه اندازی پیشرفته را ببینید، کلید shift را باید نگه دارید.

در قسمت بعدی باید گزینه “Troubleshoot” انتخاب کنید، سپس به روی گزینه “Advanced options” کلیک نمایید، سپس گزینه “Startup Settings” را انتخاب کرده و روی “Restart” کلیک کنید. هنگامی که صفحه تنظیمات راه اندازی را مشاهده کردید، F4 یا ۴ را روی صفحه کلید فشار دهید تا “Enable Safe Mode” را فعال کنید تا لپ تاپ شما در حالت ایمن راه اندازی شود.

Advanced Startup

Advanced options

پس از بوت شدن در حالت ایمن، جستجوی ویندوز را با کلیک بر روی نماد جستجو یا فشار دادن کلید ویندوز روی صفحه کلید فعال کنید.سپس “Add or remove programs” را تایپ کرده و به روی گزینه ظاهر شده کلیک نمایید.

اکنون می توانید تمام برنامه های نصب شده بر روی لپ تاپ خود را مشاهده کنید. فهرست را بر اساس «Install date» مرتب کنید تا همه برنامه‌های اخیراً نصب‌شده‌ای که ممکن است باعث ایجاد مشکل شده باشند را بررسی کنید و درنهایت به روی برنامه مشکوک کلیک کنید و “Uninstall” را بزنید.

اکنون تمام پنجره ها را ببندید و لپ تاپ خود را به روش معمولی راه اندازی مجدد کنید. اگر برنامه خاصی باعث ایجاد مشکل برای شما شده بود، با این راه حل باید برطرف شده باشد.

<< قیمت لپ تاپ >>

۳. بازگشت به نسخه قبلی ویندوز

اگر بعد از به روز رسانی اخیر ویندوز ۱۰ به طور ناگهانی با این مشکل مواجه شدید، امکان این وجود دارد که مشکل از بروز رسانی باشد. فقط با بازگشت به نسخه قبلی می‌توانید به راحتی این مشکل را حل کنید و مراحل زیر را دنبال کنید که جزو راهکار رفع سیاهی صفحه لپ تاپ اچ پی می‌باشد.

ابتدا صفحه “Advanced Options” را به روشی که در بالا ذکر شد باز کنید. این بار گزینه «Go back to the previous version/build» را انتخاب کنید.ممکن است صفحه «Why are you going back» برای شما ظاهر شود، شما می توانید هر چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید و روی “Next” کلیک کنید.

در نهایت، یک صفحه «Getting things ready, This won’t take long» را مشاهده می‌کنید و لپ‌تاپ شما می‌تواند به نسخه قبلی ویندوز برگردد. ممکن است حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد.

کلام آخر

در نهایت، برای جلوگیری از این مشکلات، از دانلود یا نصب هر برنامه از منبع نامعتبر جلوگیری کنید. همچنین، مطمئن شوید که روی لپ‌تاپ خود محافظت از بدافزار داشته باشید.

لپ تاپ‌های اچ پی جزو لپ‌ تاپ‌های بسیار خوب و مطرح بازار محسوب می‌شوند و قیمت‌های آن در مدل‌های مختلف متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید برای خرید لپ تاپ اچ پی از سایت کالاوما استفاده کنید که قیمت‌های آن بسیار مقرون به صرفه به تر از فروشگاه‌های اینترنتی دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *