HP-Printer
قابلیت کنترل صوتی و پرینترهای اچ پی

با توجه به اخبار منتشر شده، به زودی قابلیت کنترل صوتی به پرینترهای اچ پی افزوده می‌شوند. به این معنی که در آینده‌ای نه چندان دور، می‌تواند با صوت پرینتر خود را به راحتی کنترل کنید.

در نمایشگاه CES امسال شاهد عرضه‌ی دستگاه‌هایی بودیم که قابلیت کنترل صونی به همراه دارند. از جمله‌ی این دستگاه‌ها می‌توان به اسپیکرها، هدفون‌ها و همچنین لوازم خانه اشاره کرد. اینگونه به نظر می‌رسد گجت هایی با پشتیبانی از فرامین صوتی به یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سال 2018 تبدیل شده‌اند. به نظر می‌رسید که یکی از دستگاه‌هایی که هنوز قابلیت کنترل صوتی به آن اضافه نشده بود، پرینتر بود و گویا شرکت اچ پی قصد دارد طلسم آن را بشکند.

بر طبق اطلاعیه‌های جدیدی که کمپانی اچ پی منتشر کرده است، پشتیبانی از سرویس‌های دستیار دیجیتالی شامل آمازون الکسا، گوگل اسیستنت و مایکروسافت کورتانا را به محصولات مختلف این شرکت اضافه خواهد شد. اما هنوز معلوم نیست که اچ پیاز  دستیار سیری اپل نیز پشتیبانی می‌کند یا خیر.

بر اساس گفته‌های آنلیز اولسون، مدیر و مدیرجهانی پرینترهای جهانی شرکت اچ پی:


ادغام صدا در پرینتر خانگی از آن یک اپلیکیشن بسیار سودمند می‌سازد. برای خانواده‌های پر مشغله اکوسیستم دستیاران صوتی از حساسیت بالایی برخوردار است و اتصال یک پرینتر به یکی از آن‌ها، یک فرمت طبیعی از خانه هوشمند تلقی می‌شود.


پس از به حقیقت پیوستن این شایعه، قطعا پرینترهای HP می‌توانند دنیای سوت و کور پرینترها را متحول کنند. انتظار می‌رود که کمپانی اچ پی بتواند این قابلیت را با یک به‌روز رسانی ساده به پرینترها نه چندان قدیمی خود اضافه کند.

سوال اینجاست که پس از این پیشرفت در پرینترهای اچ پی، آیا دیگر کمپانی‌ها نیز به این موج جدید خواهند پیوست یا تنها کمپانی، کمپانی اچ پی خواهد بود؟